Çerez Örnek
canlı destek

2022-2023 Bahar Yarıyılı Eğitim-Öğretime Devam edilme Şekli

Üniversitemiz Senatosu’nın 31.03.2023 tarih ve 9/1 sayılı kararı ile 2022-2023 akademik yılı bahar yarıyılında Nisan ayından itibaren Fakültemizde eğitim-öğretim süreci uygulaması aşağıdaki şekildedir.

1. Dersler ve Uygulamalar:

2022-2023 Eğitim Öğretim Bahar Yarıyılında Nisan ayından itibaren; hâlihazırda uygulanmakta olan teorik derslerin aynı zamanda hem uzaktan hem de yüz yüze verilebilmesi için sınıflarda gerekli düzenlemenin yapılarak teorik derslerin uzaktan öğretim ile birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilebilmesine;

Çocuk gelişiminde Alan Çalışması I, Okul Öncesi Dönemi Uygulamaları, Sağlık Kurumları Uygulamaları, Mezuniyet Tezi II ve Topluma Hizmet Uygulamaları derslerinin uygulama kısımlarının dersin niteliği dikkate alınarak ödev, proje vb. şekilde yapılmasına;

2) Devam Koşulu:

Uzaktan eğitim ile birlikte yüz yüze verilen teorik derslerde yüz yüze eğitim alan öğrencilerde devam şartı aranmamasına,

3) Sınavlar:

2022-2023 Bahar yarıyılı ara sınavlarının uzaktan öğretim yöntemleriyle çevrimiçi yapılmasına; yarıyıl sonu, bütünleme, tek ders gibi diğer sınavlar için ise Üniversitemiz Senatosu’nun ileri bir tarihte alacağı karar doğrultusunda işlem yapılmasına

Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ