Çerez Örnek

Fakülte Tanıtımı

 

Ege Üniversitesi İzmir Ödemiş Sağlık Yüksekokulu 1996 yılında kurulmuş olup, 1997-1998 öğretim yılında öğretime başlamış ve 21 yıldır lisans eğitimi veren tek bölümlü (hemşirelik bölümü) bir yükseköğretim kurumuyken, Yüksekokulun başarı ile yürüttüğü hemşirelik lisans eğitimi aynı üniversitede Hemşirelik Fakültesinin kurulması üzerine 2012 yılında Ödemiş Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Fakültesi ile entegre edilmiş ve hemşirelik bölümüne öğrenci alımı durdurulmuştur.

Yüksekokulumuzda yeni lisans bölümleri açılma çalışmaları sonucunda; ilçenin ve ülkenin ihtiyaçları, akademik gereksinimler göz önüne alınarak Çocuk Gelişimi Bölümü için hazırlanan başvuru teklif dosyası E.Ü. Senatosu ve Yükseköğretim kurulu tarafından değerlendirilmiş ve Yükseköğretim yürütme kurulunun 31.07.2015 tarihli toplantısında incelenmiş, ilgili kanun hükümleri uyarınca Yüksekokulumuzda Çocuk Gelişimi bölümünün açılması uygun görülmüştür.

21.05.2021 tarihli ve 31487 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 20.05.2021 tarih ve 4000 sayılı Cumhurbaşkanı kararıyla  Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulmuştur.

 

İzmir Ödemiş Sağlık Yüksekokulu 1980lerdeki görünümü

 

Yeni tercih yapacak adaylarımız için açıklamalar:

1. Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi konumu: Yüksekokulumuz İzmir il merkezine 120 km mesafede bulunan Ödemiş İlçesinde kurulmuştur. 

2. Ulaşım:

a) İzmir Bornova'da bulunan Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden İzmir-Ödemiş arası çalışan otobüsler (İzmir Turizm) ile Ödemiş'e, sonrasında şehir içi minibüsler ile Fakültemize ulaşabilirsiniz.

b) TCDD Basmane veya Gaziemir istasyonlarından binilebilecek bölgesel tren hattı (TCDD 3. Bölge Basmane-Ödemiş Hattı) ile Ödemiş Gar (Eski İstasyon)'da inilerek yaklaşık 200 mt yürüme mesafesi ile Fakültemize ulaşım sağlanabilmektedir.

c) ESHOT Tepeköy (Torbalı) Aktarma Durağı'ndan Ödemiş'e 795 sayılı hat otobüsü ile ulaşım sağlanabilmektedir. 

3. Barınma:

İlçemizde Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı yurt bulunmamaktadır. 

Bayındır'da hizmet vermekte olan KYK Hacı Sinan Öğrenci Yurdu öğrencilerimizi misafir öğrenci olarak kabul etmektedir.

KYK Hacı Sinan Öğrenci Yurdu İletişim Bilgileri

Telefon: 0232 581 25 35

Adres: Sadıkpaşa Mahallesi Sokullu Sokak No:18 Bayındır/İzmir (Google Haritalar)

Yurttan Ulaşım: ESHOT 795 nolu Torbalı-Ödemiş arası hizmet veren otobüs ile Bayındır'dan Ödemiş'e ulaşım sağlanabilmektedir.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ